• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

GİRİŞ

SUMMIT SET

Grammar Book

İleri düzey dil bilgisinin soru çözümünde çok etkili olduğu bir sınav olan YDS’de başarılı olmak için, iyi bir konu anlatımı ile kritik ipuçları içeren bir kaynağa ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktadan hareketle uzman bir ekip tarafından hazırlanan GRAMMAR BOOK, YDS setindeki diğer çalışmalarla birlikte paralel bir ilerleme takip etmekte ve adaylara sistematik bir gelişim fırsatı sunmaktadır.

Vocabulary Book

YDS’de başarı, kelime dağarcığının genişliği ile doğru orantılıdır. Her adayın dağarcığında bulundurması gereken temel kelimeler vardır ve bu kelimelerin bilinmesi veya bilinmemesi pek çok sorunun çözümünde kullanılan taktiklerin uygulanabilmesi ya da uygulanamamasına nedendir. VOCABULARY BOOK ile çalışmalarını yürüten bir aday, sistemli bir biçimde kelime haznesini zenginleştirmiş, YDS setindeki diğer kaynakları daha etkin şekilde takip edebilmiş ve sınav için gereken hızı sağlamış olacaktır.

Reading Book

READING BOOK, YDS sınavının 29 soruluk bölümünü oluşturan, adayların en çok süreye ihtiyaç duydukları ve hata oranlarının yüksek olduğu 3 soru grubuna yönelik hazırlanan mükemmel bir çalışma. Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma (5) ve Paragraf Tamamlama (4) soruları ile Metin İnceleme (20) sorularındaki hata oranını düşürmek ve bunların çözümünde hız kazanmak için çok sayıda soru çözülmesi gerekmektedir. Adaylar bu kitapla, soruların genel yapısını özümseyip neyin nasıl sorulduğunu kavrayacak ve buna yönelik stratejiler geliştirebileceklerdir.

Skills Book

YDS’deki 35 soruya denk gelen Cümle Tamamlama (10), Cloze Test (10), Diyalog Tamamlama (5), Tercüme (6)  ve Anlamca En Yakın Cümle (4) sorularının adayların hızla çözebileceği ve doğru yapabileceği nitelikte olması, bunlara yönelik çalışma yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Belki de getirisi en yüksek olan bu soru gruplarında kazanılan puan ve zamanın, daha uzun süre gerektiren ve hata payının yüksek olduğu sorularda değerlendirilmesi gerektiği pek çok kişinin gözünden kaçmaktadır. Bu ayrıntıya önem verilerek hazırlanan SKILLS BOOK, YDS hazırlığında önemli bir yapı taşı.

Practice Tests

YDS’de başarılı olmak için, gerçekçi, süre kısıtlamalı ve özgün deneme sınavları çözmek son derece önemlidir. Summit YDS Setinde, sınav ile birebir uyumlu, 10 adet deneme sınavını çözerek, hem sınav becerilerinizi arttırabilir hem de başarıya giden yolda büyük bir adım atabilirsiniz.

Worksheets

Özellikle VOCABULARY BOOK için çekirdek kelime hazinesini pekiştirici bir destek çalışma olan bu testler, kelime ezberlemeyi kolaylaştıran bir sistemle hazırlanmıştır. Her bir ünite, bir önceki ve bir sonrakiyle sıkı sıkıya bağlıdır ve sonraki üniteler içinde de aynı kelimeleri farklı metinler içinde tekrarlamaktadır. Sınavda en çok kullanılan kelimeler gözetilerek hazırlanmış olması, bu çalışmayı değerli kılan en önemli unsurdur.

YDS ONLINE SET

YDS Grammar

YDS Grammar kitabında 3000’e yakın soruyla her konu pekiştirilmiş, ipuçları ve kısa yollarla donatılmış ve konu sonlarında ayrıca testler hazırlanarak gramer konularının özümsenmesi sağlanmıştır. Kitabımız ayrıca pratik soru çözüm tekniklerine dayalı, sade ve net bir formatta hazırlanmıştı

YDS Vocabulary

Sıkıcı olan kelime ezberleme sürecini YDS Vocabulary kitabıyla sizin için eğlenceli hale getirdik. Kitabımızda bulunan alıştırmalar sadece klasik çoktan seçmeli soru türlerini içermekten ziyade eş anlam bulma, önek (prefix) sonek (suffix) çalışmaları gibi daha birçok farklı soru formatlarıyla da zenginleştirilmiştir.

YDS Sınav Teknikleri

Kitabın renkli olması, sorularda önemli yerlerin altının çizilmesi, oklarla ipuçlarının gösterilmesi, gerekli görülen yerlerde soruların ve doğru cevapların çevirilerinin yapılması, bol örnekli bir şekilde soru çözüm tekniklerinin sunulması, her bir gramer sorusunun yanına kısa gramer anlatımının ve formüllerinin eklenmesi gibi ayrıntılar sayesinde YDS sınavına sıkılmadan ve keyifle hazırlanabileceksiniz.

YDS Çözümlü Denemeler

Bu sınav setimizde YDS Sınavı için hazırlanmış uyumlu 15 adet deneme sınavı bulunmaktadır. Tüm sorular ayrıntılı bir şekilde çözülmüş, gerek görülen yerlerde ayrıntılı konu açıklamaları yapılmıştır. Sınav setini alan adaylar aynı zamanda internet sitemize girerek sınavları online olarak da çözebilirler. Bu bakımdan E-YDS’ye girmek isteyenler için E-YDS sınav formatına hazırlanma imkanı sağlamaktadır.

YDS Mini Denemeler

YDS Mini Denemeler’de 1 Adet Çözüm Teknikleri Rehberi ve 20 adet 40’ar sorudan oluşan YDS Deneme sınavı vardır. Cevap anahtarı setin arkasındadır. Bu set ile tam denemeye katılmadan önce konu tekrarı yapabilecek ve soru türlerini nasıl bir yaklaşım ile çözmeniz gerektiğini anlayabileceksiniz.

YDS Yaprak Testler

YDS Yaprak Test setimiz tense’lerden başlayarak inversion’lara kadar İngilizce gramerinde bulunan tüm konuları içermektedir. Ayrıca yaprak testlerde ilerledikçe geçmiş konuları hatırlatma amacıyla konuların beraberce bulunduğu testler hazırlanmıştır. Her üç konunun ardından geçmiş konuların topluca aktarıldığı yaprak test düzeninde böylece öğrencilerin eski konuları hatırlamaları sağlanmıştır.

YDS 5000 Kelime

Kitaptaki kelimeler online kursumuzun kelime bölümü ile birebir uyumlu ve tamamlayıcı olarak hazırlanmıştır. Videolarda hafıza teknikleri kullanılarak anlatılan kelimelere, resimli, müzikli ve animasyonlu olarak ulaşabilmeniz sağlanmıştır. Setlerimiz; elementary (temel) ve pre-intermediate düzeyinden başlayıp, advanced (ileri seviye) düzeye doğru ilerlemektedir.

ROAD TO SUCCESS SET

Road to Success Grammar Book

• YDS / LYS-5 adayları için hazırlanmış çok kapsamlı dil bilgisi kitabı
• Türkçe konu anlatımı
• Konu anlatımını destekleyici örnek cümleler
• Her dil bilgisi konusuna yönelik hazırlanmış testler

Road to Success Grammar Test Book

• Grammar Book’ta verilen dil bilgisi konularını pekiştirme amaçlı hazırlanmış test kitabı
• Dil bilgisi / Cloze test / Cümle tamamlama / Anlamca en yakın cümleyi bulma soruları
• Tekrar testleri

Road to Success Reading Book

• YDS / LYS-5 adaylarının okuma-anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış bir kitap
• Okuma parçası / Paragraf tamamlama / Parçanın anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma soru türlerinden oluşan testler

DİĞER YDS KİTAPLARIMIZ

YDS Grammar Strategies & Vocabulary

• YDS adayları için hazırlanmış çok kapsamlı dil bilgisi kitabı
• Türkçe konu anlatımı
• Her dil bilgisi konusuyla ilgili geçmiş yıllarda çıkmış sorulara yönelik örnekler ve çözümlü açıklamaları
• Her dil bilgisi konusuna yönelik testler
• Bazı testlerin stratejik açıklamalarla çözümü
• Dil bilgisinin yanı sıra, YDS için gerekli olan kelimelerin verildiği listeler
• Verilen kelime listelerine paralel hazırlanmış testler
Satın Al

YDS Reading Strategies

• YDS adaylarının okuma-anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış bir kitap
• Okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini artıracak çok önemli stratejik bilgiler
• Cümle ve paragraf yapısına yönelik genel bilgilendirme
• Cümle tamamlama / Çeviri / Diyalog / Anlamca en yakın cümleyi bulma / Paragraf tamamlama / Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma / Paragraf soruları
• Testler ve stratejik bilgilerle çözümlü açıklamaları
Satın Al

Strategies and Solutions for YDS

• YDS sınavına girecek adayların hem bilgi düzeylerini hem de yorumlama becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak bir kitap
• Özet dil bilgisi anlatımları
• Konu testleri
• YDS soru tipleri ve çözüm stratejileri
• ÖSYM tarafından 2008 – 2013 yılları arasında uygulanan YDS’ye ait sorular ve çözümleri
Satın Al

Writing Strategies

Kitabımızda writing yaparken dikkat edilmesi gereken temel kavramlar akıcı bir dille ve birçok örnek eşliğinde anlatılmaktadır. Ayrıca essay türlerinin tamamı sade ve anlaşılır bir biçimde verilmiş, her bir essay türünün ardından onunla ilgili örnek essay’lar sunulmuştur. Anlatım bölümünden sonra da 100 adet essay question’ın yer aldığı bölümlerde yaklaşık 500 örnek essay paylaşılmıştır. Böylece hem writing yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları görecek hem de çok sayıda örnek makaleyi inceleyerek writing’de uzmanlaşacaksınız.

Satın Al

Tıpdil Çözümlü Denemeler

Tıp-dil sınavı için özel olarak hazırlanan kaynağımızda toplam 8 adet deneme sınavı bulunmaktadır. Bu deneme sınavlarının çözüm kitapçıkları da sete dâhildir. Çalışmalarınızda daha olumlu sonuçlar alabilmeniz için hazırlanan çözümlü sorulardan oluşan setimiz ile Tıpdil sınavında çok daha yüksek başarılar elde edebileceksiniz.
Satın Al

YDS Translation Methods

Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe çeviri tekniklerinin detaylı anlatımının bulunduğu kitabımızda, sadece egzersiz bölümünde 3.000 cümlenin analizi yapılmıştır. Kitabımızın konu anlatımı bölümünde bulunan çeviri teknikleri ile alakalı sunumlar özellikle dil sınavına hazırlananların okuduğunu anlamalarına yardımcı olacaktır. Basit ve karmaşık cümlelerin ayrı ayrı değerlendirilerek çeviriye nereden başlanması gerektiğinin özenle anlatıldığı bölümler sayesinde çeviri yaparken çok daha hızlı sonuçlar alabileceksiniz. Üstelik bunu sadece İngilizceden Türkçeye değil, aynı zamanda Türkçeden İngilizceye çeviri yaparken de başarabileceksiniz.

Satın Al

Essential Vocabulary Anywhere

• YDS adaylarının kelime bilgisini artıracak kelime kartları
• Kolay taşınabilir olma özelliğiyle her yerde kelime pratiği yapma imkânı
• Özel tasarlanmış kutu içinde selefon kaplı 83 adet kart
• Toplam 1312 kelime
• Gerund-Infinitive konusunda 220 fiil, isim ve sıfat kullanımlarını gösteren örnek cümleler, kelimelerin Türkçe karşılıklarının yer aldığı 14 tablo
• 175 noun (isim), 264 adjective (sıfat), 206 verb (fiil), 99 phrasal verb (öbek fiil), 50 stative verb (durum bildiren fiiller), 116 adverb (zarf), 67 prefix (ön ek), 14 suffix (son ek), 99 verb+preposition (fiil+ilgeç) kalıbının İngilizce eş anlamları ve Türkçe karşılıkları
Satın Al
YDS Academy Yabancı Dil Okulları | Tüm hakları saklıdır. ©